top of page
s31

Horolezectví, speleoferrata a lanová centra

Adrenalin v Moravském krasu a okolí

Moravský kras  je kolébkou mnoha lezců a jejich zamilovaným terénem. Právě zde se spoluvytvářela historie jak klasického, tak i moderního sportovního lezení. V posledních letech se k nabídce přidaly singletraily, lanové centrum a pomyslnou třešničku na dortu vytvořily speleoferaty, speciální lezení v podzemí. Moravský kras a okolí adrenalinu jednodušše svědčí. 

Speleoferata

Staňte se skutečnými jeskyňáři a prožijte netradiční bojovku v jeskyni!  Nečekejte betonové chodníčky, elektrické osvětlení a školní výklad, ale přírozenou a tajuplnou krásu jeskyně.  Uvidíte ale i jeskyňářský bivak a zaseknutého jeskyňáře a budete hledat úniku z jeskyně. Tato zábavná a dobrodružná jeskynní trasa je určena pro rodiny s dětmi od 4 let.

Velká dohoda

Přírodní amfiteátr Velká Dohoda je tím pravým místem pro malé i velké milovníky adrenalinu! Na stěnách bývalého kamenolomu si můžete vyzkoušet skalní lezení i více než 500 metrů vyznačených ferrat v různých obtížnostech. Děti  budou nadšené z lanového parku, ve kterém, bezpečně zajištěny, otestují svoji odvahu na překážkách vysokých až 10 metrů. Vrcholem celého dobrodružného dne bude jistě jízda na lanovce, kdy se z borovice nad lomem vrhnete do třicetimetrové hloubky a zavěšeni na ocelovém laně prosvištíte nad lomem téměř padesátikilometrovou rychlostí. Veškeré vybavení vám zde půjčí a připraví vám i něco dobrého na zub.

Boskovické stezky - singletraily - Sportpark Boskovice

Zbrusu nový Sportpark v Boskovicích je ideálním místem pro všechny zájemce o terénní cyklistiku. Jednosměrné singletrailové stezky o délce téměř 10 km jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a zabaví se zde jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pumptracku. Poskytnou vám zde zázemí, prodají občerstvení, půjčí mapky i kolo. Teď už stačí jen šlápnout do pedálů!

Singletraily Jedovnice (Camp Olšovec)

V jedovnických lesích vznikl v minulých letech ráj pro nadšence do adrenalinové cyklistiky. Tři singletrailové okruhy o celkové délce 29 km rozproudí krev v žilách malým i velkým cyklistům. Klopené zatáčky, skoky, ale i klidové úseky na jednosměrných stezkách vinoucích se mezi stromy, kde nenarazíte na pěšího turistu a můžete si tak vychutnat zážitek z jízdy naplno. A pokud se na adrenalinový zážitek necítíte, jednoduše zpomalíte. Do lesů se vydejte ze základny v autokempu Olšovec v Jedovnicích, kde vám nejen poskytnou potřebný servis, ale i půjčí kola a výstroj.

Více

Rudické propadání

Po návštěvě větrného mlýna nesmíte zapomenout na procházku do Rudického propadání. Projdete okolo skalního amfiteátru Kolíbky, který je nejen oblíbeným místem horolezců, ale také lokalitou, kterou si často vybírají filmaři pro natáčení pohádek. Po přírodním kořenovém schodišti pak sestoupíte do míst, kde se vody Jedovnického potoka propadají pod zem. Na povrch vyvěrají až po několikakilometrové pouti podzemím u jeskyně Býčí skála. Chladný mlžný opar z tříštící se vody a stín okolních lesů vám poskytnou příjemné osvěžení.

bottom of page