top of page
aktivne_titulka

Aktivně

Sportovního ducha v sobě nezapřeme. Rozjeďte to s námi naplno na akčních trailech v lese nebo elegantně švihejte golfovou holí na greenu. Vyznavači adrenalinových dobrodružství budou nadšeni z ferrat v nadzemní i podzemní variantě.

Výběr toho nejlepšího, co vás čeká

Boskovické stezky – singletraily Boskovice

Zbrusu nový Sportpark v Boskovicích je ideálním místem pro všechny zájemce o terénní cyklistiku. Jednosměrné singletrailové stezky o délce téměř 10 km jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a zabaví se zde jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pumptracku. Poskytnou vám zde zázemí, prodají občerstvení, půjčí mapky i kolo. Teď už stačí jen šlápnout do pedálů!

Velká dohoda – lanové centrum, zajištěné cesty, jeskyně

Přírodní amfiteátr Velká Dohoda je tím pravým místem pro malé i velké milovníky adrenalinu! Na stěnách bývalého kamenolomu si můžete vyzkoušet skalní lezení i více než 500 metrů vyznačených ferrat v různých obtížnostech. Děti  budou nadšené z lanového parku, ve kterém, bezpečně zajištěny, otestují svoji odvahu na překážkách vysokých až 10 metrů. Vrcholem celého dobrodružného dne bude jistě jízda na lanovce, kdy se z borovice nad lomem vrhnete do třicetimetrové hloubky a zavěšeni na ocelovém laně prosvištíte nad lomem téměř padesátikilometrovou rychlostí. Veškeré vybavení vám zde půjčí a připraví vám i něco dobrého na zub.

SingletrailyJedovnice

V jedovnických lesích vznikl v minulých letech ráj pro nadšence do adrenalinové cyklistiky. Tři singletrailové okruhy o celkové délce 29 km rozproudí krev v žilách malým i velkým cyklistům. Klopené zatáčky, skoky, ale i klidové úseky na jednosměrných stezkách vinoucích se mezi stromy, kde nenarazíte na pěšího turistu a můžete si tak vychutnat zážitek z jízdy naplno. A pokud se na adrenalinový zážitek necítíte, jednoduše zpomalíte. Do lesů se vydejte ze základny v autokempu Olšovec v Jedovnicích, kde vám nejen poskytnou potřebný servis, ale i půjčí kola a výstroj.

Mapa na mapy.cz

Speleoferata Ostrov u Macochy – podzemní propast

Staňte se skutečnými jeskyňáři a prožijte netradiční bojovku v jeskyni!  Nečekejte betonové chodníčky, elektrické osvětlení a školní výklad, ale přírozenou a tajuplnou krásu jeskyně.  Uvidíte ale i jeskyňářský bivak a zaseknutého jeskyňáře a budete hledat úniku z jeskyně. Tato zábavná a dobrodružná jeskynní trasa je určena pro rodiny s dětmi od 4 let.

Kořenec Golf & Ski Resort

V blízkosti Moravského krasu, uprostřed přírodního parku Řehořkovo Kořenecko, najdete golfový ráj na zemi. Osmnáctijamkové hřiště na Kořenci vyniká především zasazením do přírody s čistým ovzduším, členitým terénem a nebývalým rozhledem na malebnou scenérii Českomoravské vysočiny. Golfisté jistě ocení krytý driving range s travnatými odpališti, putting a chipping green, cvičné bankry i stylovou klubovnu s veškerým zázemím. Pokud bez golfu nemůžete žít, můžete se zde i ubytovat! V zimních měsících se z hřiště stává běžkařský okruh napojený na téměř 60 km udržovaných tras na Drahanské vrchovině.

bottom of page