top of page
dětem

Dětem

Mami, tati, už tam budeme? Ano! Zkuste následovat šneka Krasíka, který si myslel, že stráví život na louce, ale kouzla to zařídila jinak! Krasík připravil pro děti, které mají rády dobrodružství, výlety s úkoly ve stopách pohádkových příběhů. Větší ratolesti vezměte za pověstmi a nadpřirozenými bytostmi do Olešnice. Nebo si společně zahrajete indiány a vyzkoušíte rýžování zlata?

Výběr toho nejlepšího, co vás čeká

Dům přírody Moravského krasu

Zažijte příběh krajiny Moravského krasu, vydejte se do hluboké minulosti mezi devonské vápence a ponořte se do hlubin korálového moře, které se kdysi v této oblasti nacházelo. To vše najdete v interaktivních expozicích návštěvnického střediska Domu přírody Moravského krasu. Poznáte život jeskynních lidí, květeny i živočichů zdejších chráněných lesů. Zjistíte, jakým způsobem ovlivňuje člověk krajinu a jak naopak ovlivňuje krajina člověka. Pozvěte děti do 3D kina, nechte je prolézat plyšovou jeskyní a sestavte si s nimi puzzle krápník. Spojte jeho prohlídku s návštěvou Kateřinské jeskyně, která se od něj nachází co by vápencem dohodil.

Muzeum strašidel Olešnice

Ve sklepení bývalé ledárny v Olešnici straší! Zjevují se zde strašidla známá z pohádek a pověstí Olešnicka. Možná je to tím, že sklepení ledárny bylo na začátku 19. století postaveno pod bývalým hřbitovem.  Prý zde potkáte hejkala, bludičku i polednici, v rakvi zde leží udušená nevěsta a na pranýři je pro výstrahu ostatním vystavena klevetivá žena. Najdete tu i zkamenělou svatbu! Nevěříte? Přesvědčit se můžete sami vždy v letních měsících, kdy je Muzeum strašidel otevřeno pro veřejnost.

Pohádkové cesty šneka Krasíka

Objevujte se šnečkem Krasíkem jeho pohádkové království! V informačních centrech (pohádkových kancelářích království) jsou pro děti k dispozici informační mapy, pracovní sešity a cestovní pasy, do kterých mohou na stanovištích pohádkových příběhů sbírat razítka a získat za ně drobné odměny.

Mapa na mapy.cz

Myslivna lišky Bystroušky

Příběh lišky Bystroušky se odehrává kolem roku 1907, kdy v myslivně sloužil revírník Bartoš. Jednoho dne se mu v lese podařilo chytit lišče - prý pro vnuka Pepíka. Jak bylo něco pro Pepíka, manželka mu vždy vše odpustila.  Pepík byl ale pěkný filuta. Tak dlouho lišku zlobil, až jej kousla do lýtka. Za trest ji pak přivázali k boudě, ale mazaná liška toho dokázala využít. Lákala všemožně k boudě slepice - a pak je sežrala. "Tato, zastřel ju!" bědovala paní revírníková nad tou spouští. Liška ale na nic nečekala, překousala provaz a utekla. Možná že zrovna vy budete mít při výletě štěstí a potkáte některého z jejích potomků. Příběh, jak jej zapsal Rudolf Těsnohlídek, proslavil svou operou po celém světe Leoš Janáček. Patří k jeho nejhranějším.  

Westernové městečko

Pojďte se vrátit do mládí, do dob, kdy dětským hrám vévodily příběhy o hrdinské odvaze, dobrodružstvích i přátelství indiánského náčelníka a jeho bílého bratra... Pamatujete na Vinnetoua a Old Shatterhanda? Právě s nimi se můžete potkat i dnes ve Westernovém městečku v Boskovicích. V areálu bývalého pískovcového lomu ožívá autentická atmosféra divokého západu již od roku 1994 a celodenní program zcela pohltí děti i dospělé. Nahlédněte do života indiánské vesnice, vyzkoušejte tradiční metody rýžování zlata a dobře se kryjte, až v městečku vypukne přestřelka mezi bandity. Vrcholem návštěvy pak bude bezesporu setkání s Vinnetouem ve velkolepém výpravném představení inscenovaném pod širým nebem.

bottom of page