ccjm3_2020_1280px-34

Nejlepší podniky Moravský kras

Dovolená s prázdným žaludkem určitě není dokonalá dovolená. Pokud si chcete opravdu pochutnat a vylepšit si náladu dobrým jídlem, zákuskem či skvělou kávičkou, navštivte některý z vyhlášených podniků, kde určitě uspokojí Vaše chuťové pohárky. I žízniví poutníci nepřijdou zkrátka a vyberou si u nás určitě svůj oblíbený mok lahodný.

Zámecká Sýpka Blansko

Přijďte si dát oběd či večeři do stylové zámecké restaurace s výhledem na zámecký park s jezírkem! Pod klenutými stropy si můžete vychutnat také kvalitní moravská vína nebo pivo vařené dle vlastní receptury.

Restaurace u Rabína

Jste příznivci menších útulných restaurací zasazených do netradičních prostor? Pak jste správně v restauraci U Rabína ! Ta se totiž nachází ve sklepních prostorách domu, ve kterém od roku 1851 pobýval moravský zemský rabín Abraham Plaček, po kterém je pojmenována hlavní ulice v boskovické židovské čtvrti.
Restaurace je vyhlášená výborným jídlem, díky tomu zvítězila v soutěži o nejlepší husí pečínku v roce 2021 v rámci boskovických Husích slavností.

Kafírna Dogvill

Kavárna Dogvill je vybudována z malého krámku v historické lokalitě židovské čtvrti. Kávová zrna zde zpracovávají ve vlastní pražírně a můžete zde ochutnat více než desítku jednodruhových káv z celého světa. Jak se liší káva z Hondurasu od té z Guatemaly? Jak chutná košer nebo cibetková káva? Na tyto otázky můžete hledat odpovědi v příjemné atmosféře kavárničky nad voňavým šálkem kávy.

Comfy café

Comfy Café & Bistro je místem, kde si v příjemném prostředí moderního designu přijdou na své milovníci kvalitní kávy, fresh kuchyně a skvělých domácích zákusků. Rozhodně ochutnejte vlajkovou loď jejich nabídky - Comfy větrník!

Surfbar Jedovnice

Moderní, kvalitní a svěží gastronomie v kombinaci s parádním výhledem na hladinu rybníka Olšovce a okolní lesy zaručuje nezapomenutelný zážitek. Restaurace vaří z kvalitních regionální surovin, českou i zahraniční kuchyni, která je doplněna nabídkou piv z malých pivovarů a moravskými víny. Je ideálním zastávkou pro cyklisty i místem pro pořádání rodinných oslav.

CoCo Coffee

Stylová kavárna v Blansku nabízí výběrovou kávu, organické čaje i ovocné smoothies. Zajděte si na snídani či oběd, mají tu skvělé polévky i saláty a vynikající zákusky, vše připravované přímo v kavárně. Nově otevřená druhá pobočka kavárny v centru města nabízí kromě stejného sortimentu posezení na slunné terase na lehátkách.