top of page
Dítě jí bagel

Kam s dětmi, když dostanete hlad?

Jít s dětmi na oběd či posedět v kavárně se někdy může velmi lehce přeměnit z příjemného gastronomického zážitku na bleskurychlý útěk domů se zabalenou krabičkou „na cestu“. V námi vyzkoušených kavárnách a restauracích zapomeňte na stres, zde jsou děti vítány! Někde vás potěší dětský koutek, jinde parádní hřiště na dohled z pohodlných křesílek nebo vlastní ZOO koutek. 
Jediné nebezpečí spočívá v tom, že se vám už nebude chtít vařit doma :)

Resort Ohrada

Jako u babičky na venkově si budete připadat v Resortu Ohrada nedaleko Letovic. Městské děti zjistí, že krávy nejsou fialové, pohladí si zdejší přítulné kočky a domluví si například i projížďku na koních. Maminky ocení domácí kuchyni, tatínkové minipivovar (s možností exkurze) a kdyby se jim tu zalíbilo více, strávíte tu klidně týden. Dětské hřiště i velké parkoviště představují samozřejmost.

Coco Coffee

V dopoledních hodinách oblíbené místo setkávání blanenských maminek. Menší dětský koutek vyváží nabídka dokonalé kávy a lahodných dezertů. Druhou pobočku kavárny naleznete poblíž centrálního blanenském náměstí – v místech, kde původně stál komunistický hotel Dukla se nyní nachází vyladěné dětské hřiště na dohled od útulné zahrádky kavárny Coco Coffe 2.

Štěpánčiny Divné čokolády

Žila byla jednou jedna Štěpánka a ta začala tvořit roztodivné čokolády. Navštívite-li její kavárnu, ocitnete se v prapodivném světě skleněných nádob s květy, kořením, barevnými burizony, lupínky, .... a to vše si můžete přidat do vlastní čokolády! V kavárně se totiž pravidelně pořádají dílničky, ale přijdete-li i jindy, nezoufejte, divných příchutí nabízí více než dost V létě nezapomeňte dětem kyblíček a lopatku, na zahrádce se kromě stolků našlo místo i pro pískoviště.

OREA Hotel Panorama Moravský kras

I já, i já jsem už byl nad Blanskem na Panoramě! Chtěl by říct každý oslík, když se seznámí s nabídkou tohoto wellness hotelu, šitém dětem na míru. Čtvercový půdorys vytváří přirozené náměstíčko pro velkou trampolínu, pískoviště, fotbalové hřiště, prolézací hrad, venkovní bazén se skluzavkou, smyslový chodníček a nezbytné houpačky. Jako bonus jsou dětem k dispozici odrážedla a chůdy. Maskoti hotelu – oslíci – žijí v krásném chlívku, kde se doslova zastavil čas a společně s králíky vytváří ZOO koutek milovaný všemi malými návštěvníky. Top místo pro rodiny s dětmi!

PS: V zimě se schovejte do velké vnitřní herny.

Kavárna U Zámku

Kdo by řekl, že kavárnu jako vystřiženou z brněnského žurnálu najdete ve Velkých Opatovicích hned u vstupu do krásné zámecké zahrady! Dětem nabízí stolečky a židličky přizpůsobené jejich velikosti a pěknou zásobu her a skládaček. Nejmenší ocení obrázkové knížky, maminky velké parkoviště bez podélného stání ihned u kavárny.

Hotel Broušek

Vyhlášená svíčková a venkovní prolézačky dělají reklamu Hotelu Broušek nejenom v oblasti Moravského krasu! Cesta Pustým žlebem od Punkevních jeskyní a cesta od nedalekých Sloupsko-šošůvských jeskyní se setkává právě na venkovní hotelové zahrádce. Poseďte u točeného nápoje a nechte děti řádit na čerstvém a čistém vzduchu chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

Kemp Olšovec

Ideální zázemí pro baby cyklisty! Unavte děti projížďkou na všem s jedním a více kolečky kolem největšího rybníku v regionu a zakotvěte poté v legendárním kempu Olšovec. Nestárnoucí prolézačky vám připomenou vaše dětství a vůně smaženého sýra a langošů nefalšovanou letní atmosféru. Nafukovací trampolína, šlapací lodičky, houpačky a skluzavky do vody učiní z tohoto místa takové, kam se budete s vašimi dětmi rádi vracet.

bottom of page