top of page
lom šošůvka

Do plavek

Sbalte plavky, ručník a deku a užijte si ten nejlepší způsob trávení léta! Aquapark najdete v Blansku a Boskovicích, koupaliště téměř v každé obci, přírodní osvěžení doporučujeme zde.

Výběr toho nejlepšího, co vás čeká

Zatopený lom v Šošůvce

Tak trochu tajný tip od znalých regionu. Voda ani v parném létě neztrácí svou průzračnost, což je vykoupeno její osvěžující teplotou. Ze tří stran strmě klesají skály k hladině, vstup je tedy umožněn pouze z jedné strany po nakloněném kamenu. Lom je oblíbeným místem potápěčů.

Otevírací doba a vstupné

Rybník Olšovec

Největší rybník v regionu! Na jeho březích naleznete vyhlášený kemp, dětské hřiště, půjčovnu loděk… Ne nadarmo se kolem Olšovce pořádají různé sportovní události a v létě dokonce mistrovství světa motorových člunů různých kubatur. Pohled na vodní hladinu si však lze vychutnat i zcela pasivně v jedné z mnoha výletních restaurací.

Otevírací doba a vstupné

Rekreační oblast Palava

Na samotném okraji Blanska, v bezprostřední blízkosti lesů Moravského krasu naleznete přírodní koupaliště a rekreační oblast Palavu. Sluňte se na zatravněných loukách, zahrajte si volejbal na písečném hřišti a skočte si na něco dobrého do venkovních restaurací. Děti potěší velké hřiště a v letních měsících 21dráhový minigolf.

Otevírací doba a vstupné

Rybník Suchý

Vzhůru k vodním radovánkám! Rekreační oblast v obci Suchý má všechno, co si od léta můžete přát: koupání v rybníce s vyhlášenou kvalitou vody během celé letní sezony, travnaté udržované pláže s bohatou nabídkou občerstvení, písčité břehy u pláží, půjčovnu loděk i tobogán. Okolní lesy Drahanské vrchoviny jsou plné nejen hub, ale také cyklostezek a krásných výhledů do krajiny. Můžete se zde ubytovat v několika chatových oblastech, bungalovech či jen tak pod stanem. Nicméně neváhejte se sem vydat v i zimě - protože Suchý leží v nadmořské výšce 660 metrů nad mořem, jsou zde vynikající podmínky pro běžecké lyžování.

Vodní nádrž Křetínka

Křetínka nebo Vodní nádrž Letovice představuje ideální místo nejen pro skvělé přírodní koupání, ale zejména pro milovníky vodních sportů. Můžete zde provozovat yachting, windsurfing, plout na lodičkách…Jako na jednom z mála míst v oblasti, je zde dovolen přístup do vody i vašim čtyřnohým mazlíčkům.

Otevírací doba a vstupné
bottom of page