Informační centra

V Moravském krasu je řada informačních center, na která se můžete obrátit, pokud potřebujete poradit ohledně svého výletu. Nejpřesnějších a nejaktuálnějších informací se vám dostane právě tam.

Informační kancelář „Blanka“ Rožmitálova 6, 678 01 Blansko
Ústřední informační služba Skalní Mlýn Skalní mlýn, 678 25 Blansko

Městské informační středisko Boskovice Masarykovo nám. 3/1, 680 01 Boskovice

Turistické informační centrum Letovice Tyršova 2, 679 61 Letovice
Městské informační centrum Kunštát nám. Krále Jiřího 105, 679 72 Kunštát

Informační centrum Zámek Křtiny Křtiny 1, 679 05 Křtiny

Informační centrum Suchý Suchý 99, 680 01 Boskovice

Doprava 

Vlakem  - trať č. 260 Brno – Česká Třebová. Ve špičce můžete využít spoj každou čtvrt hodinu, přes den mimo špičku co půl hodiny.

Cyklobusem - Od dubna do září jezdí speciální cyklobusy s návěsem pro 22 kol. Vyjíždějí z Blanska o sobotách, nedělích a svátcích v pravidelných dvouhodinových intervalech. Kompletní informace ZDE.

  • Linka 231 Blansko – Studnice, na linku navazuje cyklobus linky 750 Nové Sady – Studnice - Vyškov. Linka zastavuje v Rudici, v Jedovnicích a v Senetářově.

  • Linka 233 Blansko – Sloup – Ludíkov – Benešov; jede např. k Sloupsko-šošůvským jeskyním, zastavuje také v rekreační oblasti Suchý.

  • Linka 201 Brno–Jedovnice; odjíždí z nádraží v Židenicích směrem na Křtiny, Ochoz a Jedovnice.

Autem - příjezd autem je regulován. Pro automobily je zcela uzavřen Pustý žleb – spojnice mezi Punkevními jeskyněmi a městysem Sloup a část Suchého žlebu (od Kateřinské jeskyně po odbočku k hornímu můstku propasti Macocha). Automobil musíte zanechat na parkovišti u hotelu Skalní mlýn nebo u horního můstku propasti Macocha.


Ekovláčkem, lanovkou - V úseku od Skalního mlýna k Punkevním jeskyním je v provozu ekovláček, od Punkevních jeskyní k hornímu můstku Macochy vede lanovka. Vláček i lanovka jezdí v návaznosti na vstupy do jeskyní (vláček každých 20 minut, lanovka nepřetržitě), jízdenky můžete zakoupit v informačním centru na Skalním mlýně a na obou stanicích lanové dráhy. Jízdné COMBI je cenově zvýhodněná kombinovaná zpáteční jízdenka na vláček i lanovku.

Krasobusem - Sezonní turistická autobusová linka Krasobus je součástí sítě IDS JMK a platí na ní tarify IDS. Jízdenky systému IDS je možné zakoupit u řidiče. Turisté si mohou zakoupit také pamětní zpáteční jízdenku, jejíž součástí jsou slevové kupony na vstupné a služby v Moravském krasu. Kompletní informace ZDE.