top of page
za snehem_titulka

Za sněhem

Romantická zvlněná krajina Drahanské vrchoviny, zaujímající severovýchodní část destinace, vytváří v zimním období dobré podmínky pro běžecké lyžování. Projeďte se bílou stopou zasněženými lesy, otevřenými loukami nebo kolem nejvyššího vrcholu Skalky s budovou meteorologického radaru. Druhou možností je vydat se do městyse Sloup a běžkovat po tamějších loukách až přírodnímu útvaru zvaný Vlčí skála.

Výběr toho nejlepšího, co vás čeká

Běžecké lyžování

Romantická zvlněná krajina Drahanské vrchoviny, zaujímající severovýchodní část destinace, vytváří v zimním období dobré podmínky pro běžecké lyžování. Projeďte se bílou stopou zasněženými lesy, otevřenými loukami nebo kolem nejvyššího vrcholu Skalky s budovou meteorologického radaru.

Ski areál Olešnice na Moravě

Lyžovačka na jižní Moravě? Ale jistě! Ski areál Olešnice se nachází na severu jižní Moravy v nadmořské výšce 550 až 660 metrů. Celý areál má rodinnou atmosféru, využít můžete dvě sjezdovky o celkové délce 1,1 kilometru a dva vleky o celkové přepravní kapacitě 1 500 osob za hodinu. Tratě jsou denně upravovány a uměle zasněžovány, organizováno je i večerní lyžování. Najdete zde také půjčovnu a servis lyží, lyžařskou školu a dětský koutek.

Skiareál Hodonín u Kunštátu

Pokud hledáte zimní lyžování pro rodiny s dětmi nebo pro začátečníky, vydejte se do Hodonína u Kunštátu. Areál se nachází v nádherném prostředí v nadmořské výšce 629 m. n. m., sjezdovka o délce 550 m má převýšení 100 metrů. Na kopec vás dopraví vlek s pomou. Svah je uměle zasněžován a osvětlen po celé délce sjezdovky. Najdete zde svažitý kaskádovitý terén s klidnými zákoutími, která jsou vhodná i pro začátečníky. V areálu se nachází lyžařská a snowboardová škola, půjčovna sportovních potřeb je samozřejmostí.

bottom of page