Pojďte se toulat

toulava kameraV turistické oblasti Moravský kras a okolí najdete množství atraktivních turistických cílů. Najdete zde jak místa pro aktivní odpočinek, tak spoustu příležitostí k poznání historie památek rozprostřených po celém území našeho regionu. Pokud máte čas, nabízíme vám ke zhlédnutí několik filmů, z nichž se dozvíte více nejen o těchto památkách, ale i o životě lidí v minulosti, jejich umění a řemeslech. Snad vám tyto filmy budou inspirací k výletu nebo dovolené v našem krásném regionu. Posuďte sami: kde jinde najdete na tak malém území propast a pět jeskyní přístupných veřejnosti, sedm zámků, památku kulturního dědictví UNESCO v podobě modrotisku, největší mapu Moravy a Slezska, 11 rozhleden a 2 vyhlídkové věže, cca 800 km cyklotras, dva areály pro singletraily a nejstarší funkční pivovar na Moravě? Přijeďte se přesvědčit sami!
 

 

Krajinou Opatovicka

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí zájímavosti ve Velkých Opatovicích a jejich okolí. Těšit se můžete na informace o největší plastické mapě Moravy a Slezska, nejmenším skanzenu v ČR atd.   

Muzeum Senetářov

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí Muzeum perleťářství v obci Senetářov, které je současně dokladem tradičního bydlení na venkově na blanensku.   

Rudické propadání

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí zajímavou přírodní lokalitu v obci Rudice, jež má spojitost s Býčí skálou, nacházející se v Josefovském údolí u Adamova.  

Světelský oltář Adamov

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí z lipového dřeva vyřezávaný oltář umístěný v kostele ve městě Adamov.

Arboretum Šmelcovna

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí Arboretum Šmelcovna v Boskovicích. Místo, kde můžete mimo jiné načerpat inspiraci k úpravě svých zahrad nebo jen balkonů, apod.  

Stezka železa

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí město Blansko, které bylo ve své době největším centrem železářské výroby ve Střední Evropě, o což se zasloužil rod Gellhornů a poté rod Salmů.     

Sloupsko-šošůvské jeskyně

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí Sloupsko-šošůvské jeskyně, nacházející se v městysi Sloup, jež je významným Mariánským poutním místem v turistické oblasti Moravský kras a okolí. 

Zámek Rájec nad Svitavou

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí zámek v Rájci - Jestřebí, jež byl od roku 1769 sídlem významného rodu Salmů. Jeho příslušníci se přičili o rozvoj celého panství, především potom železářské výroby, ale také se přičivili o zahájení systematického výzkumu Moravského krasu.     

Dům přírody Moravského krasu

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí Dům přírody Mor. krasu, nabízející interaktivní expozici seznamující s živou a neživou přírodu v CHKO Mor. kras, mimo jiné např. jak vznikají jeskyně, apod.  

Malý a Velký Chlum

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí Malý a Velký Chlum u obce Obora, ale mimo jiné také velice zajímavé pískovcové reliefy na úbočí Velkého Chlumu, vytvořené Stanislavem Rolínkem, amaterským sochařem z Bořitova.  .

 

Modrotisk Olešnice

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí modrotiskovou dílnu rodiny Danzinger v Olešnici na Moravě zapsanou koncem roku 2018 na seznam nehmotného kulturního děditství UNESCO.  

Krajinou Opatovicka

toulava kamera1Reportáž z cyklu Tolavá kamera Vám představí přírodu a další zajímavosti v okolí Velkých Opatovic, mimo jiné skanzen v Horním Smržově nebo kartografické muzeum ve Velkých Opatovicích.   

Zámek Kunštát

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí zámek v Kunštátu na Moravě, jedno z nejstarších historických sídel na Moravě.  

Mydlárna Lažánky

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulava kamera Vám představí výrobu mýdel a svíček v Chráněné dílně Mydlidědek, nacházející se v Lažánkách u Blanska.  

Jeskyně Výpustek

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí jeskyni Výpustek, nacházející se mezi Adamovem a Křtinami. Ta je jednou z celkem 5 jeskyní v Moravském krasu, která jsou přistupné veřejnosti.

Žernovník a okolí

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vás zavede do obce Žernovník a jeho okolí, kde mimo jiné můžete navštívit rozhlednu v Žernovníku, nebo např. v Černé Hoře můžete navštívit Pivovarské muzeum. 

Zámek Boskovice

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí empírový zámek ve městě Boskovice.

Kostel Senetářov

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí kostel sv. Josefa v obci Senetářov. Ten byl vysvěcený a pro veřejnost zpřístupněný v roce 1971.   

Zámek Kunštát

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí zámek v Kunštátu, ale také areál jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kuštátu se smyslovou zahradou a rozhlednou Milenka.   

Zámek Letovice

toulava kamera1Reportáž v cyklu Toulava kamera Vám představí zámek v Letovicích.

Boskovice - židé

toulava kamera1Reportáž z cyklu Toulavá kamera Vám představí židovské géto v Boskovicích.

 

logotyp jihomoravsky

Podpořil Jihomoravský kraj

Boskovice znak

Město Boskovice

bklogo

Město Blansko

jeskyne logo

Správa jeskyní Moravského krasu