top of page
s25

Tipy na nejkrásnější cyklistické výlety 

Moravský kras a okolí patří k nejoblíbenějším cyklistickým regionům. Na své si zde přijdou cykloturisté i hledači adrenalinu. Stačí si jen vybrat z téměř 700km tras, stáhnout vybrané trasy do mobilu a vyrazit - odkaz je u každého výletu. 

TIP 1:  Auto nechejte doma, jeďte cyklobusem:  Od dubna do září jezdí v Moravském krasu speciální cyklobusy s návěsem pro 22 kol. Zájemci se mohou přepravit na Drahanskou vrchovinu linkou 231. Linka zastavuje v Rudici, v Jedovnicích a v Senetářově, kde to stojí za vidění. Linka 233 vás dopraví např. k Sloupsko-šošůvským jeskyním, linka zastavuje také v rekreační oblasti Suchý a zastávky v obci Žďárná, škola a Benešov slouží jako výchozí destinace pro oblast Protivanovska. Cyklobusy vyjíždějí z Blanska o sobotách, nedělích a svátcích v pravidelných dvouhodinových intervalech. Kompletní informace týkající se přepravy kol naleznete na webu IDS.

TIP 2:  Vyzkoušejte singletraily:  Jízda po jednosměrných cyklostezkách, singletrailech, je stále populárnější. Krásné kopce nad Jedovnicemi ukrývají první síť singletrailových stezek, která má přes 28 km - základna je na břehu rybníka Olšovec. Druhou příležitost k protažení horských kol najdete v lesích nad Boskovicemi. Boskovické stezky nabízejí devět terénních tras různé obtížnosti v délce 10 kilometrů.

bottom of page